Vitamín C
ÚVOD | VŠE DŮLEŽITÉ O VITAMÍNU C | VAŠE DIAGNÓZA A VITAMÍN C | ZKUŠENOSTI S VITAMÍNEM C | KDE KOUPIT | KONTAKT

Rakovina a vitamín C


Ortomolekulární lékaři povzbuzují pacienty k účasti na standardní léčbě. Neexistuje, ale žádný důvod proč by onkologové měli odmítat podpůrnou vitaminovou léčbu, protože je vynikajícím doplňkem ke standardní léčbě. Zvyšuje její úspěšnost a snižuje negativní dopady. Hodnota vitamínu C v prevenci je všeobecně uznávaná a prokázaná pro mnohé druhy rakoviny. MC Cormick dokonce představil hypotézu, že vývoj rakoviny je v podstatě degenerativní změnou následkem dlouhodobého nedostatku vitamínu C. Stupeň malignity je nepřímo úměrný na rezistenci tkání a ty závisí na množství vitamínu C.
Vitamín C totiž podporuje pevnost mezibuňkového kolagenu, čím brání rozšiřování metastáz a růstu tumoru. Vitamín C zároveň inhibuje enzym hyaluronidázu, který nádor využívá na napadání zdravých buněk.

Buňky potřebují vitamín C pro snadný průběh biochemických procesů a buňkového dělení. Nedostatek C vitamínu se projeví neúplným nebo chybným dělením, což je základ pro stárnutí, degenerativní procesy v těle a rakovinu.

Vitamín c je nevyhnutelný pro imunitu a obranyschopnost a právě onkologické onemocnění často vede k hlubokému vyčerpání zásob vitamínu C. Všechen vitamín C je mobilizovaný v místě malignity a stává se černou dírou ve vesmíru našeho těla, která absorbuje všechen dostupný vitamín C, který pak chybí v ostatních tkáních.


Příklad:
Onkolický pacient vykazoval skorbuticky nízké hladiny vitamínu C i po 92 denním užívání 17g C vitamínu denně.
Onkologičtí pacienti bývají unavení, apatičtí, lehce vznikají modřiny, mají slabý apetit, spánek a práh bolesti. Toto jsou vlastně příznaky skorbutu - kritického nedostatku C vitamínu. Zvýšenou spotřebu vitamínu C onkologickými pacienty bylo zaznamenáno v celé řadě studií. Pacienti aplikující C vitamín hlásí ústup bolesti a lepší toleranci vůči ozařování i chemoterapii, jsou odolnější vůči infekcím a zlepšují se jejich celkové vyhlídky léčby.

Všechny konvenční postupy představují stresovou a toxickou zátěž. Chemoterapie spočívá ve vysoce toxických látkách, které sami o sobě zvýší poptávku těla po vitamínu C. Ozařování a chirurgie mají stejný dopad. Přirozená potřeba vitamínu C u takto stresových pacientů bývá nenaplněná a léčba jde na úkor hlubokého vyčerpání. Sice se zničí rakovinové buňky, ale tělo nemá dostatečné možnosti se vypořádat s toxickými důsledky.

Tyto poznatky dávají za pravdu velkému potenciálu podpůrné megaskorbické léčbě - megadávkami C vitamínu.
Máte zájem o kvalitní vitamín C s vysokou koncentrací účinných látek?
Navštivte prověřené webové stránky s nabídkou vitamínu C.


kvalitní vitamín Cpřechozí strana | další strana | seznam všech diagnóz