Vitamín C
ÚVOD | VŠE DŮLEŽITÉ O VITAMÍNU C | VAŠE DIAGNÓZA A VITAMÍN C | ZKUŠENOSTI S VITAMÍNEM C | KDE KOUPIT | KONTAKT

Schizofrenie a vitamín C


Schizofrenie spaluje vitamín C až 10x rychleji než zdravý člověk. Schizofrenik přijme až 40g C vitamínu bez jakéhokoliv vylučování, podobně jako při těžkých virových infekcích. Vitamín C je důležitým regulátorem mozkové činnosti a jeho nedostatek vede k psychickým problémům a osobnostním změnám, což zhoršuje jakýkoliv předešlý neurologický problém. Patologické procesy spojené a vedoucí ke schizofrenii vedou zároveň ke zvýšené spotřebě vitamínu C. Další zvláštností je vylučování vysokého množství kryptopyrrolu v moči, které vymizí po dodání vysokých dávek vitamínu B3. Schizofrenici mají zřejmě mozkové receptory obsazené endogenními metabolity a halucinogeny, které vitamín C zřejmě umí vytěsnit. Pokud pacient nereaguje na běžné či vysoké dávky vitamínu C, jsou zřejmě potřeba megadávky a takové množství, které jsou používány při odvykání drogově závislých.

Fakta naznačují, že při schizofrenii máme co činit se zvláštní metabolickou poruchou. Podpůrné nasazení vitamínu C u psychiatrických pacientů je dávno známé.

Vitamín C zlepšuje výsledky, náladu a snižuje potřebné množství léků, a pokud si uvědomíme velikost nežádoucích účinků a délku užívání těchto léků, pak jde o skutečně významný fakt. Někdy se dá dosáhnout značné zlepšení jen pomocí vitamínu C.

Klinické zkoušky prokázaly značné zlepšení již při užívání pravidelných dávek denně 2-6g. Vitamín C též zmírňuje příznaky chronické schizofrenie.
Máte zájem o kvalitní vitamín C s vysokou koncentrací účinných látek?
Navštivte prověřené webové stránky s nabídkou vitamínu C.


kvalitní vitamín Cpřechozí strana | další strana | seznam všech diagnóz