Vitamín C
ÚVOD | VŠE DŮLEŽITÉ O VITAMÍNU C | VAŠE DIAGNÓZA A VITAMÍN C | ZKUŠENOSTI S VITAMÍNEM C | KDE KOUPIT | KONTAKT

Srdečně cévní nemoci a vitamín C


Vysoké dávky vitamínu C zlepšují pružnost cév, snižuje vysoký krevní tlak a jeho výkyvy. Už výživové dávky dokážou snížit vysoký tlak už za 6 týdnů užívání. Vitamín C brání zánětlivému poškození cév, což je faktorem arterosklerózy. Vitamín C snižuje hladinu cholesterolu v krvi a platí to i obráceně. Hlavním způsobem likvidace cholesterolu je jeho přeměna ve žlučové kyseliny, při nedostatku C vitamínu se cholesterol hromadí v játrech a hrozí vznik žlučových kamenů.
Pokud se vitamín C odstraní ze stravy, cholesterol se v nadledvinkách tvoří 6x rychleji a v zimním období pak nedostatek vitamínu C a tučná strava způsobuje infekční onemocnění.
Vitamín C jako antioxidant má důležitou úlohu v ochraně před oxidací lipidů. Vyšší dávky vitamínu C (od 150mg/kg/den) jsou prevencí aterosklerózy i při vyšší hladině cholesterolu.
Už 10g/den udrží cholesterol pod kontrolou a můžete jíst vajíček kolik chcete.

Výbornou ochranou srdce před stresy je opět vitamín C.
Vitamín C léčí srdeční onemocnění a příhody včetně revmatického srdce.

Zvýšená hladina vitamínu C je jednoznačně spojená s nízkým rizikem onemocnění koronárních artérií. Zvýšení denního přísunu vitamínu C vede prokazatelně k výraznému poklesu úmrtnosti lidí.

Odedávna se spekuluje, že vitamín C sehrává klíčovou roli v našem těle.
Srdečně cévní systém pracuje nepřetržitě a musí nepřetržitě regenerovat a právě C vitamín je základním prvkem, který zabezpečuje jeho dělnost. Pružnost je kolagen. Vitamín C je potřebný nejen pro tvorbu ale i opravu a údržbu existujícího kolagenu. Příznakem klinického skorbutu úzce souvisí s nedostatkem C vitamínu a toto následně vede k poškození stěn a tukového depozitu, cholesterol se ukládá mnohem rychleji v úsecích s nedostatkem vitamínu C, jeho nedostatek je běžný i u jinak zjevně dobře živených lidí. Pacienti s onemocněním koronárních arterií mají většinou nedostatek vitamínu C a následky jsou často fatální...

Optimální hladina vitamínu C zabraňuje též tvorbě sraženin a předchází trombóze, protože snižuje přilnavost trombocytů na cévní endotel. Arteroskleróza je důsledkem dlouhodobého nedostatku vitamínu C s následným zvýšením cholesterolu v cévách a kaskádovými změnami u dalších tuků. Saturační potřeba vitamínu C je většinou v intervalu 10-20g.

Pozoruhodné je, že každý patologický mechanizmus se dá vyvolat nedostatkem vitamínu C. ukládání lipoproteinů a fibrinogenu do cévy, snížený transfer cholesterolu, angiopatie u diabetických či monocystonurických pacientů.
Nejde však o žádnou náhodu (nedostatek vitamínu C).
Máte zájem o kvalitní vitamín C s vysokou koncentrací účinných látek?
Navštivte prověřené webové stránky s nabídkou vitamínu C.


kvalitní vitamín Cpřechozí strana | další strana | seznam všech diagnóz