Vitamín C
ÚVOD | VŠE DŮLEŽITÉ O VITAMÍNU C | VAŠE DIAGNÓZA A VITAMÍN C | ZKUŠENOSTI S VITAMÍNEM C | KDE KOUPIT | KONTAKT

Úžasné léčebné schopnosti vitamínu C


Enzymatické antioxidační systémy tvoří řetěz, kde se antioxidanty navzájem regenerují - odevzdávají si vysokoenergetické elektrony a tím působí opakovaně. Cystein, Selen, vitamín A, C, E, B2, B3 a další. V patologických procesech produkce volných radikálů převýší likvidační schopnosti organizmu a spustí zánětlivý proces, potlačení imunity a vyvolává degenerativní onemocnění. Je to stav zastavení oprav. Volné radikály hrají roli ve stárnutí, rakovině, srdečních a cévních onemocněních a artritidě.
Toxicita volných radikálů závisí přímo na toxicitě patogenů. Čím toxičtější patogen, tím více toxických radikálů vytváří, pokud mechanizmy zpracování volných radikálů leukocytů (superoxid dismutáza, kataláza, peroxidáza) nedokáží použít volné radikály proti patogenům, tak pak se jejich činnost obrátí proti vlastnímu tělu. Pak tyto radikály ještě zhorší situaci v těle a zvýší přebytek volných radikálů.
Právě vitamín C je nejsilnějším sběračem volných radikálů, tuto roli by mohl sehrát i jiný dárce elektronů. Vitamín C je avšak unikátní - laciný, přírodní, netoxický a můžeme ho dodat v jakémkoli množství. Pokud se potřebujeme zbavit velkého množství volných radikálů je vitamín C první volbou. Jsou potřebné velké dávky, aby v buňkách vysoká hladina zneutralizovala volné radikály a ještě dostatek zbylo pro obrané a čistící procesy těla. Mluvíme často o úžasných léčebných schopnostech C vitamínu a přitom jde spíš o chemickou reakci, kdy dochází ke snížení velkého počtu volných radikálů. Účinné dávky za den se pohybují vysoko nad rámec výživy a genetiky, což je 30-200g/den, výjimečně i více.
Máte zájem o kvalitní vitamín C s vysokou koncentrací účinných látek?
Navštivte prověřené webové stránky s nabídkou vitamínu C.


kvalitní vitamín CÚžasné léčebné schopnosti vitamínu Cpřechozí strana | další strana | seznam všech informací o vitamínu C